ćwiczenia sensoryczne

2020-09-06

Co to jest terapia sensoryczna?

Taka terapia obejmuje zestaw różnych ćwiczeń oraz powtarzaniu pewnych czynności z dzieckiem. Celem tego jest poprawienie integracji sensorycznej dziecka. Chodzi o usprawnienie sposobu, w jaki dziecko odbiera oraz porządkuje odpowiednie wrażenia zmysłowe, które płyną ze świata. Wtedy konieczne są ćwiczenia sensoryczne, które mają pomóc dziecku prawidłowo się rozwijać. To wszystko jest niezwykle istotne.Terapia sensoryczna. Na czym polega?


Na pewno musimy zdawać sobie sprawę z tego, że taka terapia jest właściwie ukierunkowana na skuteczne uczenie się dziecka, jeśli chodzi o właściwe reagowanie na bodźce zewnętrzne oraz zmysłowe wrażenia. Zmysły u dziecka odgrywają ważną rolę i gdy tylko rodzice zauważą, że dziecko ma problemy z odbieraniem świata oraz prawidłowym rozwojem, wtedy konieczna może okazać się terapia sensoryczna.Jakie ćwiczenia są ważne w ramach terapii sensorycznej?


Do takich ćwiczeń możemy zaliczyć huśtanie na hamaku, jazdę na deskorolce oraz inne zabawy, dzięki którym rozwijają się zmysły u dziecka. To wszystko jest niezwykle istotne.