nawóz do pomidorów

2021-03-05

Jak dobrać odpowiedni nawóz pod uprawę pomidorów?

Chcąc samemu uprawiać pomidory na działce warto wiedzieć, że są to rośliny bardzo wymagające w pielęgnacji oraz kapryśne. Bardzo ważny jest odpowiedni nawóz do pomidorów, który zapewni nam odpowiednie plony.

Używając nawozu naturalnego dostarczymy pomidorom azotu, które spowodują odpowiedni wzrost krzewu. Należy jednak pamiętać o tym, że pomidory potrzebują również takich pierwiastków jak wapń i magnez. Nawóz do pomidorów powinien zawierać jak najmniejszą ilość chlorków, ponieważ roślina ta mam małą tolerancje na nie. Warzywo to lubi, także gleby lekko zakwaszone, dlatego czasem jeśli przyjdzie potrzeba warto skorzystać z odpowiedniego nawozu do pomidorów, który taką glebę będzie wstanie zakwasić. Jeśli zdecydujemy się na nawożenie mineralnym nawóz do pomidorów warto jest zacząć proces około 3 tygodni od posadzenia sadzonek i powtarzać, co dwa tygodnie w odpowiednio dawkując.

Dobrze dobrany nawóz do pomidorów, wpłynie pozytywnie na ich odpowiedni rozwój. Dzięki czemu będziemy się mogli w pełni ich widokiem oraz smakiem.