Nawozy do ogrodu, a odpowiednie zagospodarowanie ogrodu

2020-08-03

Nasze zakamarki powinny być bezpieczne, chronione przed wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami. Może być zacieniony lub słoneczny. Zależy to od tego czy chcemy odpocząć czy się poopalać.


Nawozy do ogrodu, a kąciki w tym miejscu

Nasze narożniki salonów mogą harmonijnie wtapiać się w otoczenie, nie dając się zauważyć ani nie zapewniając mocnych efektów wizualnych. Dobrym rozwiązaniem jest przesuwanie narożników, czyli przesuwanie mebli w ogrodzie według potrzeb. Nie należy także zapominać o nawozach do ogrodu.


Zadaszony narożnik pozwala na przebywanie w ogrodzie nawet w deszczowe dni, co jest atrakcją. Ja sam mam takie miejsce nad stawem. Kiedy pada, siedzę i patrzę na wodę. Jest trochę magii. Ryba pływa spokojnie, a kropelki wody delikatnie uderzają w wodę. Uspokaja i optymistycznie patrzy na życie.


Podczas korzystania z współczesnego ogrodu w tym samym czasie powinien być także kącik dla dzieci. Plac zabaw nie musi być duży. W małym ogródku wystarczy piaskownica, zjeżdżalnia i huśtawka. Jeśli ogród jest duży, obszar dla dzieci można wyposażyć w duże udogodnienia. Możemy zainstalować liny wspinaczkowe i budynki, domy, trampoliny, duże piaskownice z pokrywkami, aby koty nie używały ich jako toalety. Postawić należy także na nawozy do ogrodu https://gardenstart.pl/pol_m_Nawozy-132.html.


Drabinki i domki powinny być usytuowane z dala od twardych nawierzchni oraz murów, płotów czy bardzo okazałych krzewów. Wszystkie elementy powinny być kolorowe, wesołe i przede wszystkim bezpieczne.


Do niebezpieczeństw należy zaliczyć stawy. Powinny być ogrodzone lub pokryte kratą. Należy też z najbliższej okolicy kącika dla dzieci wyeliminować rośliny trujące, jak naparstnice, cebulki narcyzów i hiacyntów, azalie, łubiny, złotokapy, cisy, oleandry, ligustry, psiankowate oraz takie, które mogą zranić czy ukłuć przy dotyku, jak ostre trawy, ostrokrzewy, róże, berberysy. Naprawiamy płytki, aby dziecko się nie potknęło, usuwamy małe kamyki, aby nie uległo zadławieniu. Środki chemiczne czy ostre narzędzia zamykamy w szopie.