Torebki i rękawy do sterylizacji

2020-07-21

Rękaw do sterylizacji, a torebki do sterylizacji - czy są jakieś różnice?

Prowadzisz salon kosmetyczny, przyjmujesz pacjentów, masz salon tatuażu? Wszystkie wymienione miejsca potrzebują sterylnych narzędzi. Uzyskanie tego nie jest takie proste i tanie. Potrzeba do tego wielu narzędzi i przedmiotów. Dziś zajmiemy się dwoma z nimi. Takimi do przechowywania przedmiotów po sterylizacji.


Rękaw do sterylizacji https://lines.com.pl/kategoria-produktu/dzial-medyczny/sterylizacja/rekawy-do-sterylizacji/

Otóż, rękaw do sterylizacji jest to foliowo-papierowa rolka. Jej długość i szerokość jest różna. Zaczyna się od 55 mm x 200 m, a kończy nawet na 400 mm x 200 m. Warto zauważyć, że papier, z którego produkowane są rękawy do sterylizacji to papier medyczny. W związku z tym, że jest on w rolce, aby móc go użytkować należy odciąć interesującą nas długość oraz zostawić dodatkowe 2 cm zapasu. Po odcięciu należy użyć zgrzewarki na końcach i z tego powstaje gotowe opakowanie, w którym można sterylizować narzędzia.


Torebka do sterylizacji

Torebka do sterylizacji to już gotowy produkt, którego nie trzeba przycinać i zgrzewać. Materiały, z których są wykonane nie różnią się od tych używanych przy rękawach do sterylizacji. Torebki do sterylizacji posiadają nieco mniejszy przedział rozmiarów. Jednak dobre zaplanowanie tego typu elementów może nie być problematyczne.


Jak widzisz między rękawem do sterylizacji, a torebką nie występują większe różnice. torebki sprawdzą się lepiej w miejscach z mniejszą ilością sprzętu oraz pracowników. Za to rękawy tam, gdzie rozmiary często bywają niestandardowe, a także tam, gdzie można poświęcić na to dodatkowy czas.